Тежко начало за Григор Димитров в Монте Карло

Григор Димитров ще се изправи срещу Фернандо Вердаско на старта на Мастърса в Монте Карло. Испанецът, който заема 30-ото място в световната ранглиста, се намира в добра форма. Доказа го на турнира в Маями, където победи Рафаел Надал.

Досега Димитров и Вердаско имат по една победа в двубоите помежду си. Испанецът триумфира с 2:1 сета в Бостад през 2013-а година, а през миналия сезон най-добрият български тенисист се наложи със същия резултат в Пекин.

Ако победи в първия кръг, Григор ще срещне победителя от сблъсъка Фабио Фонини - Йежи Янович, допълва bTV. Един от потенциалните съперници на българина в третия кръг е шампионът от миналата година в Монте Карло Стан Вавринка.

При положение че стигне до четвъртфиналите, Димитров би могъл да излезе за четвърти път в кариерата си срещу втория в света Роджър Федерер, срещу когото все още няма успех в официален мач.