Тeжки мачове за бразилските отбори в Копа Либертадорес

Крузейро оцеля в тежка вечер за бразилския футбол в южноамериканския футболен турнир Копа Либертадорес.

Клубовете от страната влязоха като фаворити за излизане от груповата фаза на надпреварата в сряда вечер, но само Крузейро успя да се класира напред, след като трябваше да премине през категорична победа и равенство в другия мач, за да продължи напред.

Крузейро играеше срещу вече отпадналия Реал Гарсиласо и спечели с категоричното 3:0, след като Рикардо Гулар и Бруно Родриго се разписаха още в началото на мача, а Жулио Баптища, минал и през състава на европейския колос Реал Мадрид, оформи крайния резултат в 42-та минута.

Това обаче не беше достатъчно за бразилците, защото вторият и третият в група 5 играеха помежду си. Дефенсор Спортинг беше равен с Крузейро след победата на бразилците, а Универсидад де Чили изоставаше с точка.

Чилийците откриха чрез Рамон Фернандес в 39-та минута и бяха първи във виртуалното класиране, но попадение на Матияс Алонсо донесе равенството 1:1 и уругвайците станаха с 11 точки.

Крузейро пък се изравни с Универсидад, но продължава напред с два вкарани гола повече. Късметът на Крузейро не "покри" Фламенго и Ботафого, които вече са аут от турнира.

Фламенго се нуждаеше от победа срещу Леон от Мексико у дома, като успяваше на два пъти да изравни в резултата чрез Андре Сантош и Александро.

Карлос Пеня обаче се разписа в 82-та минута за 2:3 и така бразилците останаха на третото място, докато Леон зае втората позиция.

Ботафого пък се нуждаеше само равенство в гостуването си на аржентинския Сан Лоренсо, но бразилците бяха разбити с 3:0 и останаха дори последни в група 2. Сан Лоренсо заемаше третата позиция, но се класира като втори.

Унион Еспаньола пък остана първи, след като загуби с 4:5 у дома от еквадорския Индепендиенте дел Вайе, който остана трети. По-късно днес Атлетико Минейро играе последния си мач от груповата фаза, но миналогодишните шампиони вече са се класирали напред.

В сряда от Копа Либертадорес отпадна Атлетико Паранензе, а Гремио също се е класирал напред преди финалния ден от група 6.