Тежка загуба за младежите след 1:5 от Словения

Младежите на България загубиха катастрофално от отбора на Словения с 1:5 в среща от европейските квалификации, която се игра на стадион „Берое“ в Стара Загора.

Загубата можеше да бъде и още по-голяма след като младите „лъвове“ останаха с човек по-малко за последните десет минути от мача.

В състава на България се завърна халфът на ЦСКА Ивайло Чочев, който бе спрян от ЦСКА за предишната квалификация с Дания. Георги Миланов водеше атака на тима подпомаган от Единсон Йорданов, Кирилов и Гамаков.

Първият шанс за гол се откри пред Симеон Славчев, който стреля от няколко метра стреля в аут.

Словенците откриха резултата с първата си по-сериозна възможност в 24-та минута. Тогава Пучко излезе сам срещу вратаря Конов и откри резултата. Само четири минути по-късно България се върна в мача след като Сашо Колев засече центриране на Йорданов за 1:1.

Българите обаче допуснаха голяма грешка пет минути по-късно, когато Йеленич се освободи лесно от Мунин и прати топката в мрежата за 2:1.

В началото на второто полувреме България се опита да се върне в мача. Георги Миланов нацели горната греда след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. След това обаче дойдоха минутите на Словения. В 64-та минута Бенедечич бе изведен и мушна топката между краката на Конов.

10 минути по-късно Братанович от близо с глава бе точен за 4:1. Малко след това България остана с човек по-малко и това допълнително обезкуражи младите футболисти. Червен картон получи Милен Гамаков

В последната минута Братанович отбеляза още един гол след добро двойно подаване, което излъга нашата защита.

В класирането България вече заема предпоследно място с 8 точки, колкото имат Естония и Словения. Головата ни разлика вече е отрицателна 15:17. Зад нас е само отбора на Андора, който има 1 точка.