Тежък жребий за Федерер в Шанхай

снимка: БГНЕС

Защитаващият титлата си Роджър Федерер попадна в по-трудната "червена" група на заключителния за годината Мастърс турнир в Шанхай. В китайския мегаполис се събраха осемте най-силни тенисисти от отминаващия сезон, като единственият отсъстващ е световния номер 1 Рафаел Надал, който е контузен.

 

По регламент, осемте участници бяха разделени на две групи по четири, като за полуфиналите се класират първите двама от всяка група. Тегленият днес жребий отреди в "червената" група да се срещнат шампиона от миналата година и номер 2 в света Роджър Федерер, британецът Анди Мъри (номер 6 в света), американеца Анди Родик и французина Жил Симон.

 

В "златната" група попаднаха световният номер 3 Новак Джокович от Сърбия, руснакът Николай Давиденко, шампионът от Мастърса в Париж Жо-Вилфред Цонга и чилиецът Хуан Мартин Дел Потро, който по-рано през сезона спечели четири поредни турнира.

 

Турнирът стартира в неделя, 9 ноември и ще продължи до следващата неделя, 16 ноември.