Тежък урок за Рома на "Ювентус Арена"

Ювентус направи огромна крачка към трета поредна титла в Серия А, въпреки че са изминали едва 18 кръга в първенството. Тази вечер на “Ювентус Арина“ шампионите стигнаха до 3:0 над Рома в първото дерби за 2014 година.

“Бинаконерите“ излъгаха своя противник най-вече с отлична тактика, като приеха играта в своята половина и удариха “вълците“ на контраатака, което се оказа и най-доброто оръжие на тима. В същото време гостите играха отчайващо в защита.

Головете за Ювентус бяха дело на Видал (17), Бонучи (48) и Мирко Вучинич (76), който се разписа от дузпа, а съдията ще е едно от най-коментираните имена през следващата седмица, след като показа цели два червени картона на гостите в рамките на две минути за Даниеле Де Роси (74) и Леандро Кастан (75).

Това беше и първа загуба за Рома в първенството след 12 победи и 5 равенства преди да бъдат покосени от шампиона, който вече дръпна с 8 точки на върха в класирането. “Бианконерите“ са с 49, докато Рома има 41.

Двубоят почна повече от интересно, като в началните минути Джанлуиджи Буфон трябваше да се намесва при удар на Ляич. Рома продължи да натиска, но при бърза контраатака в 17' Тевес надигра двама защитници, а след това даде магически пас на Видал, който от близко разстояние нямаше как да сбърка – 1:0 за домакините от Торино.

Пянич и Додо пробваха рефлекса на Буфон в следващите минути, който по прекрасен начин запази аванса на своя тим, докато Йоренте и Тевес пропуснаха да се разпишат. Додо игра с ръка в края на полувремето, но Рицоли не отсъди дузпа.

След почивката резултатът бързо беше покачен, след като Пирло центрира в 48' от пряк свободен удар, а на далечната греда абсолютно непокрит беше оставен Бонучи, а националът засече във вратата за 2:0.

Последва затишие пред двете врати преди в 74' то да бъде нарушено с гръм и трясък. Киелини проби отляво и центрира, но след това Роси влезе много грубо в краката на съотборника си в Италия, а Рицоли му показа червен картон.

При последвалото центриране топката бе насочена с глава във вратата, където Кастан игра с ръка на голлинията, въпреки че останаха съмнения за нарушение срещу защитника. Рицоли обаче отново беше безпощаден, показа червен картон на играча, Вучинич от дупза реализира за крайното 3:0 в полза на шампионите.