Сосиедад превзе Страната на баските

Реал Сосиедад почна отлично 2014 година, след като на своя "Аноета" стигна до 2:0 над Атлетик (Билбао) в дербито на 18-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят беше изключително атрактивен, особено през първото полувреме, което почна силно за гостите. Муниаин и компания пресираха дълбоко своя съперник и пропуснаха няколко отлични шанса в началото.

Лапорт първи се отчете с опасен удар, когато стреля на сантиметри встрани от вратата на домакините. Гурпеги минути по-късно пък се озова сам след центриране, но от 4 метра на намери очертанията на вратата.

В края на полувремето Сосиедад се активизира, а защитата на гостите сбърка фатално в 43'. При изчистена топка Гризман стреля от воле, но Ираисос успя да се намеси. Коженото кълбо отново се озова във французина, който отново от воле вкара красив гол за 1:0.

През втората част гостите опитаха всичко, за да изравнят, но Реал се бранеше отлично, а в същото време в средата на полувремето Монтеро не отсъди чиста дузпа за Атлетик, след като Бергара игра с ръка в наказателното поле.

В опитите си да изравнят гостите оставиха своята половина празна, а при бърза атака Пардо успя да отбележи втория гол в срещата и да подпечата победата на своя тим.

Така Реал Сосиедад се доближи само на точка от своя съперник в борбата за 4-тото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Атлетик е с 33, докато Сосиедад е 5-и с 11.