Тезджан Наимова поднови тренировки

снимка: bgolympic.org

Двойната световна шампионка за младежи в спринта Тезджан Наимова поднови тренировки след близо 6-месечна пауза. Тя почиваше, след като беше накисната в скандал със забранени препарати.

 

Тезджан се пусна на пистата на стадион "Пловдив", пробва и щанги в лекоатлетическото хале на Спортното училище. "Вече имам мускулна треска", пошегува се звездата на родния спринт.

 

Наимова няма никакво намерение да се отказва от спорта. Наказанието на пловдивчанката е за още 1,5 години. Три месеца Тезджан си почиваше в ЮАР, едва неотдавна се прибра в България.