Тери вдъхнови Челси за драматичен обрат в края

снимка: chelseafc.com

Отборът на Челси постигна втора победа в контролите, след като днес "сините" осъществиха пълен обрат срещу Уимбълдън и се наложиха с 3:2 на "Чери Ред Рекърдс Фенс Стейдиъм".

Възпитаниците на Жозе Моуриньо изоставаха с две попадения на почивката, но три безответни гола през вторите 45 минути донесоха успех на лондонския гранд.

Точни за Челси бяха капитанът Джон Тери на два пъти и Мохамед Салах, докато за Уимбълдън се разписаха Бенет и Тъбс. Така Челси постигна втората си победа от два изиграни мача в контролите, имайки предвид и разгрома с 5:0 над Уикъмб.

Жозе Моуриньо заложи на Марк Шварцер под рамката на вратата, докато Айна, Зума, Кристенсен и Аке започнаха в отбрана. Ван Хинкел и Матич започнаха в средата на терена, докато Салах, Бога и Суифт започнаха в близост до нападателя Бамфорд.

Първата част на двубоя обаче далеч не се разви според плановете на Жозе Моуриньо. Още в 1' Уимбълдън успя да открие резултата, след като Алън Бенет отбеляза след изпълнение на корнер.

Пет минути преди почивката домакините успяха и да удвоят. Зума фаулира Тъбс в пеналтерията на "сините", а потърпевшият преодоля Шварцер и удвои - 2:0.

През втората част в игра за Челси се появиха Иванович, Дасилва, Ориол Ромеу, Бейкър, Хютън, Бийни, Соланке, Браун, Шалоба и капитанът Тери, който бе и в основата на последвалия обрат.

Петнадесет минути преди края лидерът на гостите намали резултата след центриране от корнер на Бейкър, а малко след това Мохамед Салах успя и да изравни. Египтянинът получи отличен пас от Бейкър и възстанови равенството - 2:2.

Крайното 2:3 бе оформено в последната минута 90-а минута, когато отново Джон Тери донесе победа на Челси. Бранителят отново се включи при изпълнение на корнер, а центрирането отново бе на Люис Бейкър. Тери намери мрежата и донесе втори успех на лондонския тим през това лято.