Арсенал започна с победа в контролите

снимка: arsenal.com

Носителят на ФА Къп Арсенал спечели първата си контрола за лятото, след днес "топчиите" спечелиха с 2:0 срещу отбора на Боръм Ууд.

И двата гола за Арсенал паднаха след почивката, когато точни бяха резервите Олсон и Афобе.

Мениджърът на лондончани Арсен Венгер заложи на Шчесни, Дженкинсън, Монреал, Коклен, Хейдън, Аджауи, Уилок, Рамзи, Саного, Зелалем и Торал сред титулярите, докато като резерви се появиха Мартинес, Гибс, Микел, Плегесуело, Белерин, Росицки, Афобе, Акпом, Олсон, Фламини и Диани.

През първата част големият фаворит в сблъсъка така и не успя да превърне игровото си превъзходство в гол, като момчетата на Венгер оставиха всичко за след почивката.

Резултатът в двубоя между Боръм и Арсенал бе открит в 68, когато влезлият като смяна Кристофър Олсон разпечата вратата на съперника след чудесен пас на Томаш Росицки.

Крайното 0:2 оформи Афобе четири минути преди края, разписвайки се от дузпа.

Следващата контрола на Арсенал е срещу отбора на Ню Йорк Ред Булс след осем дни.