Тампа Бей победи Атланта с 4:3 след продължение

снимка: АП

Отборът на Тампа Бей Лайтнинг се наложи с 4:3 като гост на Атланта Трашърс в мач от редовния сезон на НХЛ.

В редовното време срещата завърши наравно - 3:3 и така се стигна до продължение. В герой за гостите се превърна Стивън Стамкос, който отбеляза победния гол 2:56 минути след началото на 5-минутния добавен период. Това бе 15-то попадение на сметката на младока от началото на сезона, който бе избран от Тампа Бей под номер едно в драфта за 2008 година.

След голова суша в първата третина, Лайтнинг поведе с 2:0 след голове на Стефан Вейлю и Райън Малоун през втората част. Тобиас Енстрьом върна едно попадение 5 минути след началото на третата третина, но Къртис Фостър върна преднината от два гола на Сан Хосе за 3:1.

Домакините не се отказаха и успяха да вкарат мача в продължение след попадения на Вячеслав Козлов и Евандер Кейн за 3:3 в редовното време. Така се стигна до 5-минутно продължение, след края на което гостите от Тампа Бей ликуваха, побеждавайки с 4:3 след победното попадение на Стивън Стамкос.

След този успех Тампа Бей заема 7-о място в Източната конференция на НХЛ, а Атланта е на 9-а позиция.