Питсбърг победи Атланта Трашърс с 3:2

снимка: АП

Отборът на Питсбърг Пенгуинс победи като гост Атланта Трашърс с 3:2 в среща от Националната хокейна лига играна късно снощи.

Резултата в мача бе открит от Мартин Скула, който простреля стража на домакините с далечен удар. До края на първата третина Атланта се опита да изравни, но им липсваха точност и прецизност в ударите.

През втората част отново Скула стреля от далеч и отбеляза за 2:0. В средата на третината преднината на шампионите в НХЛ стана класическа, след като от близка дистанция се разписа Евгени Малкин.

Това явно стресна домакините и те натиснаха Питсбърг, но блестящите спасявания на вратаря на „пингвините" Марк Андрьо Фалери не им позволиха да реализират попадение във втората част.

Трашърс все пак намалиха преднината на Питсбърг в средата на третата третина, след комбинация между Зак Богосиян и Крис Торбън, като последния простреля Флаери за 1:3. До края на двубоя силите на домакините стигнаха само за още едно попадение дело на Максим Афиногенов, но това се оказа недостатъчно за нещо повече от почетна загуба.

След победата си шампионите от Питсбърг заемат втората позиция с 15 победи и 8 загуби, докато Атланта са 22-и.