Таланти на Ботев блестят при разгромен успех

снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев (Пд) постигна убедителна победа в предпоследната си контрола от зимния лагер в Кипър.

Възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с убедителното 5:1 над сръбския Слобода, а две попадения за „канарите“ реализира младият Цветелин Чунчуков. По един гол добавиха Луис Педро, Иван Цветков и друг млад състезател – Борислав Титюков, който от дузпа се разписа за първи път с жълто-черната фланелка.

По план днес Ботев трябваше да има далеч по-класен съперник, а именно – елитният руски Ростов, но тази договорка пропадна. Пропадна и уговорката с друг руски тим – Урал, като в крайна сметка се стигна до двубоя със Слобода.

Последната контрола на "канарите" в Кипър е утре срещу арменския Мика (Ереван).

Както и се очакваше предварително, Станимир Стоилов заложи на голяма част младите си футболисти, както и на тези, които вероятно ще играят по-малка роля през пролетния дял на шампионата. Повечето нови попълнения на Ботев получиха почивка, а шанс за изява се откри пред други от играчите на Мъри.

Наставникът на Ботев започна с титуляра Адам Стаховяк под рамката на вратата, а Димитър Везалов, Филип Филипов, Силвард Спрокел и Артур Енрике действаха в защита. В полузащита и нападание започнах Абел Анисе, Луис Педро, Вандер Виейра, Иван Цветков, Серкан Юсеин и Цветелин Чунчуков.

Още до почивката българският тим дръпна с два гола аванс, а точни бяха Луис Педро и Иван Цветков.

Холандският нападател откри четвърт час след началото, оползотворявайки асистенция на отлично представилия се днес Цветелин Чунчуков.

В 20' младият талант на Ботев тресна и гредата, а при добавката Иван Цветков отбеляза за 2:0.

След почивката настъпи и шоуто на пловдивските таланти. Още в 53' Цветелин Чунчуков бе изведен от друг млад играч - Божидар Васев, успявайки да вкара от малък ъгъл за 3:0.

Само две минути по-късно отново Чунчуков бе точен. Младият ас на "канарите" получи подаване от Иван Цветков и с красиво удар от въздуха матира сръбския страж за 4:0.

В 71' отборът на Слобода реализира почетен гол за 4:1, но осем минути по-късно българският оформи крайното 5:1 в срещата. Този път дойде ред на друга от перлите на Мъри Стоилов - Борислав Титюков. 16-годишният талант бе фаулиран в наказателното поле на сърбите, като именно той изпълни отсъдената дузпа, бележейки първи гол с екипа на "жълто-черните".

Съставът на Ботев:Адам Стаховяк (46-Филип Димитров), Филип Филипов, Сивард Спрокел, Димитър Везалов, Артур Енрике, Серкан Юсеин (58- Владимир Айтов), Анисе Абел (46-Божидар Васев), Вандер Виейра, Луис Педро, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков (75-Борис Титюков)