Талант на Ювентус попиля Милан с 4 гола

Скромният тим на Сасуоло изживя една от най-паметните си вечери в историята, след като новакът в Серия А се подигра с гранда Милан и стигна до обрат от 0:2 до 4:3 над едно от най-големите имена в италианския футбол.

Всичко започна отлично за „росонерите“, които до 13' вече водеха с 2:0 след голове на Балотели и Робиньо. Големият герой за домакините обаче се казва Доменико Берарди, който с 4 последователни гола разби собственоръчно гостуващия гранд.

Все пак Монтоливо успя да намали до 4:3, но на два пъти гредата попречи на гостите да стигнат поне до едната точка срещу новака в Серия А. Това беше и първа загуба на Милан от Сасуоло в историята на италианския футбол.

Така след като фаворитите в първенството взеха своите мачове, то разликата между тях и Милан отново набъбна. Червено-черните са на 11 място с 22 точки, на цели 20 от третото място, което дава право на участие в шампионска лига. Сасуоло пък излезе от зоната на изпадащите и има 17 пункта, окупирайки 16-о място.

Двубоят почна повече от успешно за Милан, който изпитва сериозни проблеми като гост този сезон. От първите минути възпитаниците на Масимилиано Алегри натиснаха, а головете определено не закъсняха.

След пропуски на Балотели и Де Йонг първият гол попадна в сметката на Робиньо, който завърши отлична атака в бяло с хубав удар от 12 метра – 0:1 за „росонерите“. В 13' пък Кристанте направи зашеметяващ пробив отдясно и намери Балотели, който закова топката за 2:0.

Последва необясним срив в играта на гостите, а в следващите минути така и не се намери кой да спре Доменико Берарди. В 15' Емилиа намери по отличен начин нападателя, който без проблеми успя да преодолее Абиати за 2:1.

Преди да изтече първият половин час от началото на срещата Даниеле Бонера сбърка фатално и позволи на Берарди отново да се озове на добра позиция, а дошлият от Ювентус 19-годишен стрелец отново беше безпогрешен – 2:2.

В края на полувремето домакинтие още веднъж удариха своя съперник, когато в 41' Лонги центрира отдясно, а Берарди се промуши между централните бранители на съперника и засече топката неспасяемо в мрежата – 3:2 за Сасуоло и невероятен обрат за новака.

Дори това не беше всичко за италианския гранд, който в самото начало на втората част трябваше да преглътне още един горчив хап, след като Берарди запечата безупречното си представяне с 4-и гол във вратата на Абиати.

Алегри реагира като ужилен и вкара в игра Пацини, Монтоливо и Хонда, като Милан заради атака след атака, но Кака, Балотели и Хонда се отчетоха със сериозни пропуски пред противниковата врата. В 86' Монтоливо се разписа за 4:3 с хубав удар отдалеч, но така и не се стигна до обрат след греда на Пацини.