Реал отново в спора за титлата в най-слабия мач на Роналдо

Реал Мадрид отново е в спора за титлата, след като в мач с много напрежение на “Корнела Ел Прат“ столичани надиграха с 1:0 Еспаньол в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион, който слага край на първия дял от шампионата в Испания.

Изненадващо героят на столичани не се казва Кристиано Роналдо, който записа втори пореден гол без попадение на своята сметка, въпреки че имаше доста възможности, пропускайки и на празна врата. Пепе в 56' беше точен за ценните три точки за „кралския клуб“.

Така възпитаниците на Карло Анчелоти се възползваха по оптимален начин от равенството между Атлетико (Мадрид) и Барселона снощи на „Висенте Калдерон“. Така Реал Мадрид вече има 47 точки, а разликата с лидерите е едва 3 точки.

Изненадващо в първите 10 минути каталунците бяха по-активни, но не се стигна до сериозна опасност пред вратата на Лопес, а до края на полувремето на отбора имаше един отбор и това беше този на Реал Мадрид.

Още в 9' Марсело намери отлично Бензема в наказателното поле, но неговият удар се оказа неточен. В следващите минути пък Роналдо беше голямата заплаха за домакините, но на два пъти не успя да се разпише.

Най-фрапантния му пропуск дойде в 19', когато Бензема го остави на два метра от голлинията, но №7 не успя да засече добре топката. Минута по-късно Касия се намеси блестящо при изстрел на Ди Мария.

Натискът на гостите от столицата се засилваше и Касия направи още две спасявания срещу вече отчаяния Роналдо, а в 41' Ди Мария реши да стреля от 10 метра, вместо да комбинира ъс свободните Роналдо и Бензема. Последва и нов пропуск на френския нападател за край на полувремето – 0:0.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от първото, след като гостите установиха контрол в половината на съперника, но положенията бяха по-малко от първата част. Все пак домакините.

Голът за Реал Мадрид падна по най-неочаквания начин, когато в 56' при центриране на Модрич от пряк свободен удар Пепе успя да играе с глава и най-накрая на преодолее Касия – 1:0 за кандидат-шампионите.

В 66' Кристиано Роналдо можеше да реши всичко в срещата, след като получи уникален 50-метров пас от Марсело, но останал очи в очи с Касияс насочи удара си встрани от вратата. Малко след това отново той се размина с добро подаване на Бензема – все още 0:1 в Каталуня.

До края на мача имаше време за още един гол за Реал Мадрид, като Роналдо отново се озова сам срещу Касия, но вместо да подаде на свободния вдясно свой съотборник, той реши да стреля и вратарят успя да отбие. Това обаче нямаше значение, след като домакините така и не създадоха опасно положение в последните минути.

3 минути преди края Роналдо се отчете с нов убийствен пропуск, след като Касия спаси удар на Бензема, а сам срещу вратата португалската суперзвезда изпусна – 0:1 краен резултат.