Съзвездието Лейкърс бе разбито с 27 точки разлика

Лос Анджелис Лейкърс започна подготовката си за новия сезон с катастрофална загуба с 83:110 от Голдън Стейт Уориърс в първата си контрола във Фресно.

Единствено Дуайт Хауърд от новите попълнения на „езерняците" не взе участие в срещата, тъй като все още има лекарска забрана да играе в срещите на новия си тим заради операцията на гърба, която претърпя по време на миналия сезон.

Стийв Неш обаче направи дебют и остави добри впечатления със своите пасове и нестандартното си мислене на терена.

През първата част Лейкърс излезе с титулярите си за новия сезон -Коби Брайънт, Стийв Неш, Мета Уърлд Пийс и Пау Гасол, а като център започна новакът Робърт Сакре. След първите 24 минути на играта „езерняците" водеха със 7 точки при резултат 56:49.

През вторите 24 минути обаче Майк Браун даде почивка на титулярната си петица, а Дейвид Лий се разигра и наниза 13 точки в третата част, завършила 10:37. В заключителните 12 минути отново Уориърс диктуваше темпото и в крайна сметка стигна до победата с 83:110.

За Лейкърс Коби Брайънт, Уърлд Пийс и Джордан Хил се отчетоха с по 10 точки, докато Стийв Неш записа 5 точки и 3 асистенции за 15 минути на терена.

За победителите Дейвид Лий беше страхотен, като отбеляза 19 точки и овладя 7 борби. Гардът Клей Томпсън пък наниза 18 и даде 4 асистенции. С по 13 точки се отчетоха двама от новобранците в отбора - Карл Ландри и Харисън Барнс. За Голдън Стейт не играха звездите Андрю Богът и Стивън Къри.