Берое спечели купата на Стара Загора по баскетбол

Берое победи с 85:77 Черно море Порт Варна в първия мач от турнира по баскетбол за купа Стара Загора и се класира за финала. Домакините изиграха силен мач срещу варненския си съперник и бяха напред в резултата през почти цялата среща.

Утре във финала Берое ще се изправи срещу победителя от втория мач днес между Рилски спортист и Левски. Берое игра силно в първите пет минути на срещата и успя да вземе малка преднина при 14:7.

Васил Кьосев обаче намали разликата на 4 точки в средата на първата част, а скоро след това тя стана само една. Много оспорвани минути запазиха малката разлика, а в последната секунда на първата част след страхотна комбинация варненци изравниха при 23:23.

Берое беше по-добър през втората част и малко по малко натрупа преднина, за да се стигне до 35:28 в средата на частта. До почивката обаче варненци отново се приближиха до съперника за 41:37 в полза на домакините.

Силно начало на второто полувреме за баскетболистите на Георги Младенов ги изведоха с 9 точки аванс при 46:37, като преднината им от 9 точки бе най-голямата в мача до момента. След силни минути на Уил Уокър разликата стана двуцифрена.

Доста време тя се запази около 10 точки, но в края на третата част варненци я намалиха изоставането си на пет точки - 55:60. След доста оспорвани минути в началото на последната част разликата бе намалена само на 3 точки, но след няколко успешни атаки старозагорци отново взеха контрола над мача.

По-малко от 3 минути преди края Васил Александров вкара тройка за 80:71, a 90 секунди преди финалната сирена Уокър вкара нови три точки за 83:73 и с това реши мача.