Свиндал влезе в историята с 4-то поредно злато от Световното

„Кралят на скоростта" Аксел Лунд Свиндал спечели втория си медал от Световното първенство в Шладминг, като този път отвя конкуренцията и грабна титлата в спускането.

След като спечели бронз от Супер-Г, днес шведът оправда прякора си и беше недостижим на пистата и завърши с аванс от 0.46 секунди пред победителя в дисциплината от легендарния Кицбюел Доминик Парис (Италия).

Французинът Давид Поисон разочарова местните фенове на алпийските ски, след като финишира трети и се пребори с фаворита на австрийците Клаус Крьоел, за когото остана разочароващото 4-то място.

Денят не се оказа успешен и за друг австриец - Ханс Райхелт - който живее само на 20 км от Шладминг, но също не зарадва любителите на белия спорт в града, след като дори не успя да финишира.

„Невероятно е, от самия старт знаех, че ще постигна нещо голямо", заяви с усмивка Свиндал, който вече има общо 8 медала от Световни първенства - 5 златни, 1 сребърен и 2 бронзови.

Шведът влезе в историята на спорта и заради друго постижение - той вече е единственият скиор, който има злато в четири последователни Шампионати на планетата - Аре (Швеция), Вал д'Изер (Франция), Гармиш-Партенкирхен (Германия) и Шладминг.

Лидерът в Световната купа в дисциплината спускане Доминик Парис заяви, че е много щастлив от сребърния медал.

Друг от фаворитите - канадецът Ерик Гей - не можа да финишира и отпадна разочароващо, както се случи и с българина Никола Чонгаров.

22-годишният Светослав Георгиев обаче се представи на ниво и се нареди 40-ти в крайното класиране.

Sporta.bg ви представи Светльо малко преди началото на Световното първенство в Шладминг.