Светкавица и Ботев (Враца) направиха нулево реми

Отборите на Светкавица и Ботев (Враца) не успяха да се победят и завършиха наравно - 0:0 в мач от отложения 16-и кръг в родната А група, игран на стадион "Димитър Бурков" в Търговище.

Като цяло срещата бе доста скучна, особено през първата част, като двата тима рядко стигаха до голови положения пред вратата на противника. Играта бе накъсана от постоянни нарушения, които допълнително намаляваха и без това бавното темпо на мача.

Футболистите на Светкавица започнаха по-активно срещата, но така и не успяха да сътворят нещо смислено в предни позиции, а най-опасното положение пред първото полувреме създаде Бранимир Костадинов в 14-ата минута, когато навлезе в наказателното поле и се опита да прехвърли вратаря на домакините Иван Георгиев, но ударът му мина над вратата.

След почивката темпото на игра леко се вдигна, като зрителите по трибуните видяха и първите чисти голови положения в мача. В 48-ата минута Ели Маркес намери Тихомир Кънев, който стреля от 12-13 метра фронтално срещу вратата на Ботев, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Шест минути по-късно (54') гостите от Враца отново бяха близо до откриване на резултата, когато Иван Коконов се озова очи в очи с вратаря на Светкавица, но Иван Георгиев се хвърли самоотвержено в краката му и спаси отбора си от сигурен гол.

В последните минути на двубоя домакините имаха две много чисти положения. Първо в 84-ата минута Тихомир Кънев бе изведен сам срещу вратаря на Ботев Веселин Цветковски, но изстрелът му мина над вратата, а три минути по-късно Ели Маркес намери Славчо Шоколаров в наказателното поле, той напредна малко и стреля, Цветковски изби първият му удар, последва добавка на Антон Костадинов, но вратарят на Ботев отново спаси.

В крайна сметка до голове в този мач не се стигна и двата отбора си разделиха по една точка. След това равенство Светкавица спечели третата си точка в А група, с която остава здраво закотвен на дъното на таблицата, а Ботев (Враца) събра 15 точки, с които заема 13-а позиция.