Черно море удари Монтана с най-бързия гол в А група и хеттрик на Манолов

Черно море (Варна) се наложи с 3:1 над Монтана в среща от отложения 16-ия кръг в А група, а нападателят на варненци Мирослав Манолов се отличи с хеттрик, информира БТА.

Отделно от това, Манолов подобри рекорд и за най-бърз гол в историята на А група, след като откри резултата още в 6-ата секунда.

Любопитното е, че предишният най-бърз гол в историята на елитната българска дивизия също беше на играч на Черно море- Маркос да Силва в мач с Черноморец.

След този мач моряците събраха 34 точки и изместиха Славия от 7-ото място в класирането. Монтана остава 11-а със 17 точки. Черно море поведе в резултата само след 6 секунди игра, а попадението на Мирослав Манолов може да претендира и за най-бързо в историята на българския футбол.

Домакините изпълниха начален удар, топката беше върната към Емил Копаранов, но Манолов успя да му я отнеме и веднага я изпрати в мрежата на вратаря Яначков.

Лошите новини продължиха да идват една след друга за отбора на Монтана и в 7-ата минута Антон Личков беше отстранен от игра. Съдията Станислав Тодоров го изгони директно заради удар без топка срещу Марлон Фернандес от Черно море.

В 13-ата минута Копаранов можеше да изкупи вината си за попадението, но след центриране на Мичев от ляво не успя да насочи топката под гредата

. В 24-ата минута Монтана отново беше близо до гол, като Луис Едуардо създаде опасността. Неговият удар ес отклони в Самуел Камазола, след което премина през падналия Димитър К. Илиев, който обаче не успя да я отклони във вратата на Петър Денчев.

Добрата игра на домакините даде резултат в 31-ата минута. Георги Мечечиев проби по дясното крило и беше съборен близо до тъчлинията.

Димитър В. Илиев центрира от фаула, а в наказателното поле първи подложи главата си Луис Едуардо и прати топката в мрежата за 1:1.

В 39-ата минута появилият се 5 минути по-рано Дюлгеров направи дузпа, след като препъна откъсващия се Дончо Атанасов.

От бялата точка Мирослав Манолов не сгреши и даде аванс на гостите от Варна.

Домакините стартираха амбицирано през второто полувреме, но Луис Едуардо и Димитър Воденичаров не се разбраха кой да стреля към мрежата.

В 59-ата минута монтанчани отново бяха близо до равенството, но Луис Едуардо би в тялото на вратаря Денчев, след като излезе сам срещу него. Бразилецът направи комбинация с Димитър Кр. Илиев и елиминира Росен Колев.

В 71-ата минута гостите окончателно сложиха точка на спора, след като вкараха трети гол и той също беше на сметката на Мирослав Манолов, който записа и хеттрик.

Манолов получи пас от дълбочина от бека Сашо Александров, избяга от засадата и излезе сам срещу вратаря Яначков. Манолов търколи топката край вратаря на домакините, а притичалия Дюлгеров не успя да я спре.