Светкавица би Локо (Ст З) в продължението

галерия:

снимка: SPORTA.BG

Светкавица нанесе първа загуба на „Локомотив" Стара Загора в динамичен и добър за стандартите на втория ешелон мач.

 

Първото полувреме премина при подчертано превъзходство на домакините, но Арабов на два пъти пропусна от чисти позиции. Втората част на мача започна много динамично и когато всички очакваха гол във вратата на гостите, при една от редките им контраатаки, в 71 мин. Велев посрещна една нескопосно отбита от защитата топка и с плътен удар в левия долен ъгъл изведе гостите напред - 0:1.

 

Домакините реагираха като ужилени и пет минути по-късно след центриране от пряк свободен удар на Мартин Христов, капитана Комитов с глава технично отклони топката в мрежата изравнявайки резултата.

 

От тук до края на мача на терена имаше само един отбор, но старозагорската защита се справяше с всички опасни положения пред своята врата. В последната минута от даденото от съдията четири минутно продължение, влезлият през второто полувреме Кънев, върна една топка от аут линията към Милен Христов, който с мощен удар под гредата донесе победата за „Светкавица"- 2:1


Светкавица: Личев, Комитов, Стоянов, Венков /84-Шоколаров/, Мустафа /48-Милен Христов/, Петров, Кичуков /86-Кънев/, Арабов, Великов, Мартин Христов, Калоянов

 

Локомотив: Белбер, К.Иванов, Ташев, Ал. Иванов/73-Г.Тодоров/, Жеков, Канев, Велев, Попчев, Минчев, Хасанов /86-Дерменджиев/, Чергов /58-Желев/

 

Главен съдия: Димчо Радев

 

Жълти картони: Комитов, Кичуков /Светкавица/ Ташев, Велев /Локомотив/
Голмайстори: 0:1 Велев /71/, 1:1 Комитов /76/, 2:1 Мил.Христов /90+4/