Супер шоу на "Артемио Франки"

Фиорентина и Дженоа направиха зрелищно 3:3 в последния двубой от 21-ия кръг на Серия А.

Двата тима изиграха много стойностен двубой, в който освен шест попадения имаше една греда, още няколко много красиви положения, съдийски грешки и наистина стойностен футбол.

Гостите от Генуа излязоха напред в резултата с гол на Алберо Джилардино от дузпа в 27-а минута. Наказателният удар обаче бе отсъден за несъществуващо нарушение на стражът на Фиорентина Нето срещу Лука Антонели.

В 33-а минута домакините изравниха също от дузпа чрез Алберто Акуилани, а минута по-късно Лука Антонини отново даде аванс на своите. Последва ново равенство след още един гол на Акуилани в 42-а минута.

През втората част "виолетовите" стигнаха до пълен обрат, когато в 57-а минута Акуилано оформи своя хеттрик, а точка на спора сложи Себастиан де Майо в 77-а минута.

Така, въпреки че домакините бяха по-напористия отбор и положиха максимални усилия да спечелят и съвсем да скъсят разликата с Наполи, който вчера стъпи накриво, срещата заслужено завърши наравно.

С точката Фиорентина събра актив от 41 пункта на 4-ата позиция в Серия А и вече е само на три точки Наполи на заветното трето място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Дженоа пък продължи добрите си игри и след успеха над Интер в миналия кръг, сега препъна и друг от водачите в класирането. "Грифоните" са 11-ти с 27 точки.

4060777

Двата тима изиграха изключително първо полувреме, в което  демонстрираха много добър и динамичен футбол, а резултатът от това бяха четирите попадения.

В началните минути на срещата домакините бяха по-активният тим, но действаха припряно и положенията пред стража на Дженоа Матия Перин бяха малко. От своя страна генуезци действаха добре в защита и очакваха своите възможности в предни позиции.

В 26-а минута дойде най-спорното положение в мача. Лика Антонели нахлу в наказателното поле Фиорентина, вратарят Нето тръгна да го пресреща и полузащитникът се хвърли на земята. Нарушение нямаше, но Антонели успя да заблуди съдията и получи дузпа. Зад топката застана Алберо Джилардино и в 27-а минута изведе своя отбор напред в резултата - 1:0.

4060783

Шест минути по-късно последва втора дузпа, този път в полза на Фиорентина, след като Себастиан Де Майо дръпна в наказателното поле Масимо Амброзини. Алберо Акуилани бе точен от бялата точка и изравни - 1:1.

Не бяха изминали и 60 секунди и Дженоа отново излезе напред. Веднага след подновяването на играта гостите направиха бърза атака. Матусалем напредна добре, а шпагат на футболист на Фиорентина прати топката в краката на Лука Антонини. Бранителите на "виолетовите" все още не се бяха подредили добре и Антонини се оказа очи в очи с Нето, преодолявайки го за 2:1.

4060776

Последваха силни минути за "грифоните", докато "Ла Виола" имаше нужда от малко време, за да излезе от шока. Това се случи в самия край на полувремето, кофато  Акуилани и Амброзини комбинираха добре, последният събра няколко защитници около себе си в наказателното поле и макар че падна на земята успя да върне на Акуилани, който хитро се измъкна и реализира - 2:2 в 42-а минута.

Темпото се запази и в началото на второто полувреме. Още в 50-а минута Стефан Савич опита удар с глава след корнер, топката стигна до Акуилани и той също с глава я прати в мрежата на Перин. Попадението обаче бе отменено заради засада, която обаче със сигурност е доста спорна, защото останаха сериозни съмнения, че Андреа Бертолачи покрива голмайстора Акуилани.

Джеона също продължаваше да играе добре и имаше своите шансове. Едно от най-чистите положения за играчите на Джан Пиеро Гасперини дойде в 53-а минута, когато Лука Антонини центрира към Муса Коне в наказателното поле и той с глава тресна лявата греда на Нето.

4060778

Фиорентина не се отказа и в 57-а минута домакините най-после стигнаха до пълния обрат. Хоакин майсторски подаде към своя съотборник в наказателното поле, като промуши топката между двама съперника, а Акуилани хладнокръвно преодоля Перин и оформи своя хеттрик в срещата - 3:2 за "виолетовите".

Попадението най-после успокои домакините, който не спеяха да атакуват, но видимо свалиха темпото. Тимът от Генуа пък не се отказа да търси точката. В 74 -а минута Антонели стреля много опасно към вратата на Нето, но топката профуча над напречната греда.

4060779

Три минути по-късно обаче равенството отново бе възстановено. Антонини центрира от ъглов удар, никой не успя да отиграе с глава и топката достигна до Себастиан де Майо, който бе оставен непокрит от защитниците във виолетово. Грешката бе основно на Матиас Фернандес, а резултатът от нея бе гол за Дженоа и 3:3.

Това накара Фиорентина да потърси крайния успех в заключителните минути на полувремето. Гостите се прибраха в наказателното си поле и успяха да удържат частичния успех.