Супер мач за Лукойл даде старт на 2014

Шампионът Лукойл Академик (София) разгроми гостуващия Спартак (Плевен) със 111:72 (29:26, 20:16, 34:12, 28:18) точки в среща от 13-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига за мъже.

За възпитаниците на Димитрос Галанис това бе 10-а победа за сезона в 11 мача. Интрига в срещата нямаше, след като "студентите" стартираха със серия от 10:0, а на почивката водеха с 49:42.

Шампионите изиграха силна трета четвърт, която спечелиха с 34:12. Две минути преди сирената те имаха аванс от 36 точки при резултат 105:69.

Най-голямата преднина за домакините бе 39 точки след кош на Николай Колев три секунди преди края.

Новото попълнение на "студентите" Кристофър Дън дебютира с 6 точки, 5 асистенции, 1 борба и 2 отнети топки за близо 18 минути игра.

За Лукойл Академик петима играчи записаха двуцифрен точков актив. Веселин Веселинов се отличи с 21 точки и 5 борби, Божидар Аврамов със 17 точки и 12 асистенции, Димитриос Вергинис с 15 точки, а с по 14 точки завършиха Александър Янев и Юре Лалич.

За плевенчани най-резултатен бе Цветослав Острев със 17 точки, Васил Александров и Веселин Георгиев вкараха по 13 точки.