Черно море прегази Берое

снимка: chernomore.eu

Черно море Порт Варна спечели гостуването си на Берое (Стара Загора) с 20 точки разлика - 110:90 (21:21, 33:25, 32:25, 24:19) точки в среща от 13-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига за мъже.

След този успех варненци запазиха второто си място в класирането. Те са на две точки зад лидера и шампион на България Лукойл Академик (София).

След равностойна първа част гостите поведоха, а в 28-а минута аванса им достигна 24 точки при 86:62. Баскетболистите от Варна вкараха общо 19 тройки от 33 опита.

За Черно море Порт Милян Пупович записа "дабъл-дабъл" - 22 точки и 10 борби, Джордже Тресач добави 20 точки, а Симеон Илиев вкара 19 точки. За домакините Майк Ди Нуно се отличи с 30 точки, а Доминик Фъргюсън реализира 26 точки и спечели 11 борби.

В Бургас Ямбол се наложи над Черноморец с 87:63 (21:16, 19:19, 20:9, 27:19). Възпитаниците на Юлиан Радионов изиграха силно второ полувреме, което спечелиха с 47:28 точки.

За победителите с по 19 точки завършиха Станислав Говедаров и Станислав Славейков, а с по 14 точки - Павлин Иванов и Стоян Петков. Новото попълнение Костадин Маршавелски игра само 7 минути и спечели 1 борба.

За Черноморец Емил Бинев записа 18 точки и 6 борби, а Тодор Тодоров се отличи се отличи със 17 точки и 9 борби. Дербито Балкан (Ботевград) и Рилски спортист (Самоков) е от 20.15 часа тази вечер. Отборът на Левски почива в 13-ия кръг.