Супер Атлетико вече е 1/8-финалист (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Атлетико Мадрид се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като днес воденият от Диего Симеоне състав разгроми с 4:0 гостуващуя Аустрия Виена в мач от група G на турнира.

Така испанският тим продължава с перфектен актив от 12 точки след първите четири среща, ставайки недостижим за третия в групата Порто, който разполага с 4 пункта на сметката си. Втори с 5 точки е руският Зенит, който обаче също няма шансове да измести Атлетико от първата позиция в класирането.

Още на почивката "дюшекчиите" вече бяха решили всичко в сблъсъка, водейки с три чисти гола на сметката си.

Централният бранител Миранда даде начало на голеадата с 11', а Раул Гарсия удвои в 25' след асистенция на голямата звезда на тима Диего Коща.

Секунди преди почивката Филипе Луиш окончателно сложи точка на спора, вкарвайки във вратата на Линднер за 3:0.

През втората част остана време и за Диего Коща, който отбеляза дежурния си гол през този сезон. В 82' новият испански национал също записа името си сред точните стрелци, оформяйки крайното 4:0 след подаване на Раул Гарсия.