Аякс съхрани шансове за второто място (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Четирикратният носител на трофея Аякс запази шансове за класиране на 1/8-финал в Шампионската лига, след като тази вечер холандският тим прекърши с 1:0 Селтик в мач от група H на надпреварата.

По този начин отборът на Франк де Бур събра актив от 4 точки, разполагайки със само една по-малко от заемащия втора позиция Милан. Селтик също е с шансове за продължаване напред, като детелините имат 3 пункта на сметката си, макар и заемайки последното четвърто място в групата.

По този начин Аякс взе реванш и за поражението с 1:2, което холандският шампион допусна при визитата си в Глазгоу преди две седмици.

Единственият гол в мача падна шест минути след почивката, когато вратата на Фрейзър Форстър бе разпечатана. Домакините разиграха супер атака в половината на Селтик, а след поредица от подавания, Ласе Шьоне завърши акцията на Аякс с точен изстрел за 1:0.

До края "детелините" така и не успяха да възстановят равенството, което в крайна сметка им костваше и третото място във временното класиране на група H. В следващия кръг Селтик е домакин на Милан, докато Аякс приема Барселона в Амстердам.