Суонси свали Челси от върха в Премиършип

Бившият нападател на Валенсия Пабло Ернандес донесе равенството 1:1 на Суонси срещу Челси и попречи на европейския клубен шампион да се завърне на върха в Премиършип.

По-рано днес Манчестър Юнайтед постигна важна победа с 2:1 в дербито с Арсенал на „Олд Трафорд" и се извиси на първото място с актив от 24 точки.

Заради грешната си стъпка в Уелс обаче Челси не можа да събере повече от 23 и така заема втората позиция в подреждането, като може да бъде изместен от шампиона Манчестър Сити, който днес гостува на Уест Хям.

Суонси пък има 12 пункта и записа втори пореден убедителен резултат срещу топ отбор от Премиършип, след като по-рано през тази седмица изхвърли Ливърпул от турнира за Купата на лигата, побеждавайки с 3:1 на „Анфийлд".

Новото попълнение на Челси Виктор Моузес даде аванс на тима си в 61-ата минута, когато засече с глава подаване на Гари Кейхил. Бранителят игра с топката след центриране от корнер, но тази преднина не се оказа достатъчна за победата на „сините".

Моузес се разписа за първи път в Премиършип, и то в първия си мач като титуляр за еврошампионите.

В 88-ата минута великолепен изстрел на Пабло Ернандес от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на вратаря Петър Чех, с което Суонси спаси точката - 1:1.

Четвърт час преди края чешкият страж на гостите бе спасил опасно положение след удар на Дайър, но 120 секунди преди последния съдийски сигнал капитулира. В заключителните секунди подемът и мобилизацията на Суонси можеше да им спечели и победата, но Дани Греъм не можа да се разпише от изгодна позиция.

Отсъствието заради контузия на испанския национал Хуан Мата явно се отрази негативно на „сините", както и липсата на Давид Луш - те двамата са контузени след драматичния мач срещу Манчестър Юнайтед, спечелен с 5:4 за Купата на лигата.