Сухия почна с 3:0 начело на младежите

Антони Здравков дебютира с победа като селекционер на младежкия национален отбор на България.

Националите надиграха ФК Верея (Стара Загора) с 3:0 в контрола, която се игра в Сливен на стадион "Хаджи Димитър".

Старши треньорът Здравков даде шанс на всички налични играчи да вземат участие в мача, като те бяха разделени на два различни състава във всяко от полувремената. В двубоя не взеха участие футболистите на Литекс и Берое, които ще се присъединят към отбора на 13 ноември (четвъртък).

През първата част националите наложиха преса върху защитата на Верея. Станислав Дрянов и Цветелин Чунчуков отнеха топката, като последният реализира за 1:0. Айкут Янъков направи 2:0 в полза на тима след пробив отляво и удар от 20 метра. Крайният резултат беше оформен през втората част.

Георг Илиев реализира с плонж с глава след триходова комбинация между него, Красимир Станоев и Бекир Расим. Селекционерът Антони Здравков сподели след края на двубоя, че е доволен от успеха.

"Играчите се стараха да спазват указанията, стояха добре на терена и бяха агресивни във фаза защита. Допуснахме някои грешки, което доведе до няколко опасни ситуации пред нашата врата, но това се дължи на липсата на игрова практика", заяви Здравков.

Съставът на България за първото полувреме: Анатоли Господинов, Денислав Мицаков, Тейнур Марем, Преслав Петров, Александър Василев, Радослав Цонев, Петър Витанов, Станислав Дрянов, Тони Тасев, Айкут Янъков, Цветелин Чунчуков.

Съставът на България за второто полувреме: Красимир Костов, Христо Попадийн, Слави Сталев, Терзиев, Георги Пейчев, Георги Стоичков, Красимир Станоев, Георг Илиев, Бекир Расим, Тони Тасев, Цветелин Чунчуков. (ИК)