България с фал-старт в евроквалификациите

Националният отбор на България по футбол за юноши до 19 години загуби от домакините от Израел с 1:2 в първия си мач от група 8 на европейските квалификации.

Срещата се игра на стадиона в град Нетаня. Възпитаниците на Методи Деянов откриха резултата с попадение на Веселин Любомиров в 30-а минута, който се възползва от асистенция на Чавдар Ивайлов.

Футболистите от Израел изравниха само шест минути по-късно чрез Лиор Ейнбром. 10 минути преди края на мача Матан Хосес донесе победата на домакините.

В другия мач от групата Украйна и Швеция завършиха 2:2. На 14-и ноември България среща Украйна във втория кръг на европейските квалификации в Израел.

Състав на България: Димитър Митов, Марио Петков, Мирослав Иванов, Юлиян Чапаев, Мики Орачев, Чавдар Ивайлов, Серкан Юсеин, Веселин Любомиров (69-Валентин Томов), Антонио Вутов (77-Наско Милев), Емил Стоев (46-Божидар Краев), Кирил Десподов.