Суарес готов на 100% за Англия

Звездата на Уругвай и Ливърпул Луис Суарес е възстановен от операцията на коляното миналия месец, която го извади от първата среща на Мондиал 2014. „Урусите“ загубиха с 3:1 от изненадата в „групата на смъртта“ Коста Рика.

27-годишният нападател е напълно готов и няма търпение да се изправи срещу Англия в четвъртък.

Тренирам от няколко дена с отбора и се чувствам напълно готов. Сега имам нужда само от игрово време“, коментира Суарес пред уругвайския Ovación Digital.

Трябва всички да работим заедно и да сме единни, за да постигнем успех.“

Уругвай изглеждаха наистина зле при загубата от Коста Рика, докато същевременно англичаните изиграха добър мач въпреки поражението от Италия. И двата отбора ще търсят задължителна победа ако искат да продължат борбата.

Интересен факт е, че Суарес ще се изправи срещу някои от своите съотборници в Ливърпул. Стивън Джерард, Даниел Стъридж, Глен Джонсън, Рахим Стърлинг и Джордан Хендерсън бяха титуляри в първия мач и най-вероятно ще стартират отново.

Нападателят на Уругвай, не пропусна възможността да благодари на лекарския щаб на мърсисайдци, които значително помогнаха за възстановяването му.

В нито един момент от както дойдох на лагер с националния отбор на Уругвай, от щаба в Ливърпул не казаха да не играя. Благодаря им за доверието“, коментира Суарес.

Познавам много добре всички национали на Англия, някой са ми съотборници, други противници. Те имат проблеми в защита, но няма да казвам пред медиите как трябва да играем“, завърши уругваецът.

Уругвай излиза срещу Англия в 22:00 часа българско време в четвъртък на Арена „Коринтианс“ в Сао Пауло.