Стяуа с трудна победа в Норвегия

снимка: steauafc.com

Румънският първенец Стяуа Букурещ започна кампанията си в Шампионската лига по футбол с победа с 1:0 над норвежкия Стрьомсгодсет.

Отборът на Константин Галка взе минимален аванс в гостуването си в Скандинавия, като реваншът в Букурещ е насрочен за следващата сряда.

Мачът на "Мариенлист" беше оспорван и с повече от 20 удара към двете врати, но брилятно изпълнение на гостите в началото на второто полувреме реши изхода в полза на гранда от Букурещ.

Габриел Янку получи топката от собствената си половина и овладя на гърди близо 40-метровия прехвърлящ пас, озовавайки се сам срещу вратаря на норвежците Адам Ларсен.

Той прехвърли посрещащия го страж с много красив удар и с това Стяуа поведе с 1:0. Ойвинд Сторфлор беше близо до изравняването минути след гола на Стяуа, но норвежецът не успя да преодолее вратаря на гостите и Стрьомсгодсет загуби.

В този мач имаше и друг забележителен момент, а именно появата на терена на 15-годишния Мартин Одегаард в 85-та минута. Легия Варшава се превърна в единствения тим от втория квалификационен кръг, който допусна сериозна изненада.

Поляците получиха гол срещу ирландския Сейнт Патрикс в 38-та минута, дело на Крис Фаган, а загубата на собствения стадион изглеждаше почти сигурна. Мирослав Радович обаче изравни в добавеното време и двубоят на "Пепси Арена" във Варшава завърши 1:1.

В други мачове от вечерта, Актобе (Казахстан) спечели с 1:0 като гост на Динамо Тбилиси (Грузия), докато Малмьо (Швеция) стигна само до 0:0 у дома срещу Вентспилс (Латвия).