Ливърпул загуби първата си контрола

снимка: liverpoolfc.com

Английският футболен клуб Ливърпул стартира новия сезон със загуба с 1:2 срещу Брьондби в контролна среща по футбол по време на превърналия се в традиция лагер в Дания.

Брендън Роджърс нямаше възможност да използва голяма част от титулярите си, което позволи на мениджъра на мърсисайдците да провери формата и качествата на момчетата от втория отбор.

От титулярния състав започнаха само Даниел Агер, Лукас Лейва и Жоао Кутиньо, като последният се изяви с няколко изключително технични отигравания и привлече вниманието на феновете.

Брьондби поведе в резултата в 23-та минута, когато Кристиан Ньоргаард се възползва от лошо изчистване на Сусо и преодоля Брадли Джоунс с красив удар.

Ливърпул изравни бързо след почивката чрез шведския талант Кристофър Петерсон, но Брьондби стигна до победно попадение в добавеното време.

Ферхан Хасани пое топката пред наказателното поле и нахлу с мощен дрибъл през двама защитници на англичаните, за да се разпише за 2:1. Ливърпул гостува на Престън Норт Енд на 19 юли, след което заминава за САЩ за предсезонно турне.