Страшимира Филипова най-резултатна за тима си при нова загуба на Уралочка

снимка: sport-gabrovo.com

Отборът на Динамо (Краснодар) дръпна на Уралочка-НТМК (Екатеринбург) с 2:0 победи в серията за третото място в женската Суперлига на Русия. Динамовки спечелиха и втората си домакинска среща от плейофа, този път с чисто 3:0 (25:19, 25:20, 25:16) след само час и 9 минути игра.

Българската националка Страшимира Филипова стана топреализатор за гостите в този мач. Централната блокировачка на Уралочка се отличи с 14 точки (3 аса, 11 атаки при 50% успеваемост).

Серията се мести в Нижни Тагил, където Уралочка ще домакинства в третия мач на 15 май и евентуалния четвърти на 16 май, ако Динамо не затвори серията с 3-0 победи.

В серията за титлата Динамо (Казан) вече води с 2:0 победи срещу Динамо (Москва). Във втория мач домакините победиха с 3:0 (25:12, 25:22, 25:20) и взеха максимума преди гостуването си в руската столица. През следващия сезон Ева Янева ще носи екипа на Динамо Москва, а бъдещите й съотборнички се нуждаят от пълен обрат в серията, за да стигнат до златото.