Страшен скандал по оста Камбуров-фенове на Локо (Пд)

Мартин Камбуров попари късно снощи бившия си клуб Локомотив, към който доскоро таеше топли чувства. Той вкара единствения гол в дербито срещу "смърфовете" за 1:0 в 88-ата минута в срещата от 11-ия кръг, която се явяваше директен спор за четвъртата позиция в елита.

Дотук добре - всички знаят, че Камбура е страхотен футболист, професионалист и няма как някой да му се сърди, че бележи. Неприятните емоции за феновете на Локомотив стартираха след попадението. Марто изрази изключително бурно радостта си и не показа и капка сантименти към Лаута Арми. Той разпери ръце и дори направи десетметров плонж по колене, за да подчертае кефа си.

Веднага след това Мартин Камбуров отправи нецензурни думи към агитката на гостите. За отбелязване е, че от сектора за пловдивчани цял мач той бе освиркван и псуван. Иначе казано - доскорошният любимец на локомотивците вече е с преосмислено поведение спрямо запалянковците на Локо и сериозно обиден от отношението към него.

Потвърждение на горенаписаното дойде от самия Камбуров. Пред Диема след срещата тсвиленградчанинът бе запитан как ще коментира факта, че феновете на Берое дълго време са скандирали името му, а тези на Локомотив са го плюли и освирквали? Отговорът на Марто бе лаконичен: Какво да ви кажа, явно тези хора бързо са забравили какво съм направил за Локомотив и колко съм дал на клуба. Така е у нас - българска му работа, това е за огромно съжаление. Повече не желая да ги коментирам", отсече с болка в гласа голаджията и побърза да се прибере в съблекалнята.

Иначе мачът под Аязмото можеше да е и точков за пловдивчани, но в крайна сметка прибраната им игра и късметът им изневериха. Съдията Станислав Тодоров пък отмени гол за "черно-белите", което бе доста спорно положение.

Цял мач подопечните на Бруно Акрапович се бранеха. Катеначото през първата част бе пълно. През второто полувреме, все пак, Локо поглена на няколко пъти плахо към вратата на противника и дори се откри добър шанс пред Анте Аралица. Хърватинът обаче се забави с удара и това спаси домакините.

Берое нанесе нокаутиращия си удар в 88-ата минута. Тогава Камбура даде пас към лявото крило, а после нахлу в наказателното поле, където засече с глава центриране, за да донесе 3 точки на заралии.

Така Берое е на четвърто ямсто с 20 точки. Ботев и Локо делят петата позиция с по 17 пункта. Очертава се наистина жестока битка между тези 3 тима за последната евроквота.