Сричащият депутат се изложи и със свирка в уста (СНИМКИ)

Ботев размаза с 4:1 у дома състава на Дунав Русе в двубой от 11 кръг на първенството в Първа лига, предаде репортер на Sporta.bg от Пловдив. Съдията Стефан Апостолов стори куп щуротии и изнерви максимално иначе спокойния и джентълменски двубой. Прочулият се наскоро с адско сричане от трибуната на Народното събрание депутат Апостолов показа, че не умее особено добре и хобито си - да реферира футболни срещи (в България съдийството не е професионално). Синчето на известния кмет на Симитли - Поли Апостолов накъсваше играта за щяло и нещяло. Освен това не даде чиста дузпа за домакините, а за същото нарушене, малко след това, вдигна картон на Вутов от Ботев. Скандалните отсъждания на Стефан Апостолов поне не повлияха на крайния изход.

В слънчевия съботен следобед “канарчетата” не започнаха мача по най-добрия начин и позволиха на своите гости да поведат, но впоследствие наложиха  волята си и осъществиха пълен обрат още до почивката, а след нея затвърдиха доминацията си с нови два гола.

Двубоят започна равностойно, от което по-добре се възползваха гостите, които успяха да открият резултата. В 17-ата минута след изпълнение на ъглов удар Петър Патев се извиси над всички и стреля с глава в страничната, а при добавката Ахмед Ахмедов отблизо вкара топката в мрежата за 0:1.

Възпитаниците на Николай Киров реагираха светкавично и веднага след гола взеха инициативата, което бързо даде резултат.

В 29-ата минута великолепен диагонален пас “по конец” на Кристиан Димитров даде възможност на Густаво  да навлезе необезпокояван в наказателното поле на Дунав. Бразилецът върна по земя към Вутов, който шутира, ударът му бе блокиран пред голлинията, но топката попадна в Стивън Петков, който я добута в мрежата за 1:1.

“Жълто-черните” натиснаха газта още повече и в 36-ата минута осъществиха пълен обрат след автогол на Петър Патев. Защитникът на русенци отклони топката в собствената си врата след остро центриране на Тодор Неделев от корнер - 2:1.

Третият гол във вратата на Дунав падна отново след изпълнение на корнер. В 70-ата минута след ново центриране на Неделев Кристиан Димитрож засече с глава и ознаменува силното си представяне от началото на първенството със своя първи гол за сезона за 3:1.

Още в следващата атака Ботев можеше да увеличи аванса си, но голям пропуск направи Стивън Петков. Таранът бе изведен на абсолютно чиста позиция в накзателното поле от Антонио Вутов, но силният му шут профуча над вратата.

Четвъртото “жълто-черно” попадение все пак не закъсня. В 79-ата минута при поредната атака на пловдивчани много активният в мача Джонатан Перейра центрира отлично в наказателното поле, където Лъчезар Балтанов надскочи противник и с глава вкара своя четвърти гол в последните три мача за крайното 4:1.