Страхотна драма на "Етихад" изхвърли Сити от Лига Европа (ВИДЕО)

Манчестър Сити осъществи невероятен обрат срещу Спортинг Лисабон след като през второто полувреме обърна от 0:2 до 3:2, но силите на „гражданите" не стигнаха за повече.

Въпреки загубата в двубоя, Спортинг продължава напред в турнира след победа с 1:0 в първия мач. Така общият резултат от двата мача стана 3:3, но благодарение на повечето си голове на чужд терен „лъвовете" ликуваха в края.

Това е пореден удар по мениджъра на Сити Роберто Манчини, който през уикенда загуби и лидерската позиция в Премиършип, а сега отпадна от турнир, в който неговият отбор бе фаворит.

Манчестърския гранд имаше териториален превес през целия мач, но на полувремето губеше с 0:2 след голове на Фернандес (33) и Волфсвинкел (40). След почивката Серхио Агуеро върна Сити в двубоя с гол в 60-ата минута, а в 75-ата Балотели реализира от дузпа и изравни. Агуеро даде аванс на Сити в 82-ата минута и мачът стана напълно непредвидим.

В последната секунда Найджъл де Йонг изсипа топката в наказателното на Спортинг, където Джо Харт стреля изключително опасно, но неговият колега Руй Патрисио спаси и класира своите напред.

Двубоят започна с натиск на домакините, но те не съумяха да създадат чисто голово положение, като единствено шут на Балотели бе по-опасен за Спортинг, но защитник в зелено-бяла фланелка успя да блокира опита на италианеца.

Лисабонци пък бяха доста опасни на контраатака, като Ксандао стреля с глава в аут, а удар на Фернандес бе блокиран от защитник в небесно синьо.

В 33-ата минута дойде и най-опасната ситуация пред една от двете врати. Гостите получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар пред вратата на Харт. Зад топката застана Матиас Фернандес, който с топовен шут в ъгъла на вратаря отбеляза за 0:1. Английският национал на вратата на Сити носи огромна вина за гола, тъй като ударът бе в ъгъла, който той трябваше да покрие.

Още по-трагично стана положението на „гражданите" в 40-ата минута. Страхотна атака на „лъвовете" изведе Марат Измаилов по крилото, той напредна и влезе в наказателното. Крилото на Спортинг центрира успоредно на голлинията и Рики ван Волфсвинкел засече топката във вратата за 0:2.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:2 и Сити се нуждаеше от 4 гола за да продължи напред.

Втората част започна отново с териториално надмощие на манчестърци, но положенията отново липсваха пред вратата на Спортинг.

Все пак в 60-ата минута превеса на Сити даде резултат. След първата по смислена атака Яя Туре пусна страхотна топка в наказателното поле към Серхио Агуеро, който без да се колебае разстреля вратаря на гостите и върна надеждата на всички на стадиона - 1:2.

В 74-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Манчестър Сити за нарушение на влезналия като резерва Ренато Нето срещу Серхио Агуеро. Зад топката застана Марио Балотели, който хладнокръвно реализира - 2:2.

В 82-ата минута отново в центъра на събитията бе Серхио Агуеро. След изпълнение на корнер топката попадна в краката на аржентинския нападател и той отново без да се колебае разстреля вратаря на Спортинг и стадионът изригна - 3:2.

Балотели можеше да донесе класирането на Сити напред но неговият удар с глава в 89-ата минута не попадна зад вратаря Руй Патрисио.

Въпреки натискът, който осъществиха домакините, така и не падна четвъртия гол, който класираше отбора напред.