Атлетико продължава без проблеми, Металист удари Олимпиакос в края

Атлетико Мадрид последва примера на Валенсия и Атлетик Билбао и стана третият испански отбор на четвърфиналите в Лига Европа, след като отстрани Бешикташ. „Дюшекчиите" спечелиха гостуването си в Истанбул с 3:0 и с общ резултат 6:1 безкомпромисно продължават напред в надпреварата.

Първото попадение в срещата бе реализирано от Адриан Лопес в 26-ата минута, като той завърши отлична атака на гостите - Хуанфран с техничен пас прехвърли противниковата защита и намери Арда Тюран в наказателното поле, който пък подаде за Лопес и за него отблизо не бе проблем да отбележи.

Атлетико бе по-опасният отбор през цялото времетраене на мача, а за домакините така и не се откриха достатъчно добри положения за гол. Възпитаниците на Диего Симеоне имаха няколко шанса да удвоят преднината си и владееха инициативата, въпреки че им предстои мач в Примера дивисион.

В 83-ата минута Фалкао успя да запише името си сред голмайсторите в 83-ата минута, когато надскочи вратаря на Бешикташ Егемен Коркмаз и с глава отблизо направи резултата 0:2. Крайното 0:3 бе фиксирано от Салвио в 4-ата добавена минута на редовното време.

Олимпиакос отпадна от Металист Харков след драматична загуба с 1:2, въпреки че четвърт час преди края се виждаше като сигурен четвъртфиналист, водейки минимално. Маркано откри резултата за домакините в 15-ата минута, като те успяваха да съхранят преднината си до заключителните мигове на двубоя.

В 77-ата минута Девич от Металист пропусна дузпа и с това изглеждаше, че е обрекъл на неуспех опитите на гостите да изравнят. Вилагра в 81-ата минута обаче се разписа, за да направи 1:1, а самият Девич в 86-ата изскочи на първа греда и успя да прати топката в мрежата за 1:2.

Така чрез вълнуващ и наелектризиран обрат в последните минути Металист продължава напред с повече голове на чужд терен.