Страхотна акция Соарес - Силва донесе нови 3 точки на ЦСКА

Лидерът в А група ЦСКА продължава победната си серия в А група, след като тази вечер на стадион „Българска армия“ 31-кратните шампиони надиграха с 1:0 гостуващия тим на Ботев (Пловдив).

В среща на бързи обороти, но без много положения, единственото попадение падна след грешка на защитата на „канарчетата“, а в основата на гола беше резервата Луис Соарес – Платини.

Халфът успя да надбяга Пламен Николов при извеждащо подаване, а след това успя да финтира защитника и да пусне за Силва на празна врата – удар на португалеца и 1:0 за ЦСКА в 67'.

До края на срещата „канарчетата“ не успяха да отбележат изравнителен гол, което се оказа и първият мач в първенството, в който възпитаниците на Велислав Вуцов не успяват да отбележат.

ЦСКА пък записа 6-и пореден двубой без загуба, като в този период възпитаниците на Стойчо Младенов записаха едно равенство – срещу Черно море във Варна. Също така Ботев отново си тръгна без победа от „Българска армия“, като 25-годишната серия продължава.

„Червените“ продължават да са убедителен лидер в първенството, като имат актив от 26 точки. Победата в дербито пък беше първа пред отворения сектор „Г“, след като ръководството на тима пусна две от трибуните специално за срещата с пловдивчани. Ботев пък остана на 6-о място с актив от 18 пункта.

4116837

Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналите по време на взривовете във военен склад в Горни Лом.

Началото на срещата беше спокойно, като и двата отбора действаха добре в защита и не оставяха пространства за съперниковите футболисти. Единственото по-добро положение беше в 14' при опасно центриране в наказателното поле на "червените", но нито един играч на гостите не успя да засече.

В първите 25 минути на мача най-интересно беше на трибуните, след като привидно гостуващата агитка беше по-активна, но точно с настъпването на 12' феновете от сектор "Г" изригнаха в песни, показвайки че са 12-ия играч на отбора.

След изтичането на първата половина от първата част двата отбора вдигнаха оборотите и зрителите на стадион "Българска армия" видяха първите положения в мача. Първо Карачанаков в 25' стреля от фаул, но Стаховяк улови. Две минути по-късно Дивиш се намеси отлично при удар с глава на Чунчуков.

4116838

Най-доброто положение в мача до този момент беше за ЦСКА, след като в 29' Сънди измъкна топката и изведе Буш сам срещу Стаховяк, но румънският нападател не съумя да запази равновесие, мина покрай Стаховяк, но не успя да немри очертанията на вратата.

До края на полувремето положенията отново намаляха, а при единоборство в края капитанът на домакините Валентин Илиев получи контузия в глезена. Въпреки болките обаче бившият национал на България излезе на терена и за второто полувреме.

Втората част почна с по-активни действия на ЦСКА, а Адам Стаховяк се отчете със спасяване в 51' след удар с глава на Александър Тунчев.

4116839

И двамата треньори извършиха няколко смени, за да освежат играта. За ЦСКА на терена се появиха Соарес и Галчев, докато Колев се появи за Ботев. В 67' резервите при "червените" дадоха резултат.

При извеждащ пас на Галчев, Соарес надбяга Пламен Николов и беше спънат от Стаховяк. Топката обаче попадна в Силва и на празна врата крилото не сбърка - 1:0.

Последваха атаки на Ботев, а усещайки натиска на "канарчетата" Младенов пусна Бергонси и заигра с трима дефанзивни полузащитници - Галчев, Бергонси и Стивън Сънди. В 82' пък "червените" пропуснаха да решат всичко в срещата.

4116840

Първо, Силва проби отдясно и пусна за Буш, който с топовен удар едва не реализира, но Стаховяк успя да отрази. При последвалия корнер Тунчев остана непокрит на 5 метра от вратата, но защитникът прати топката високо над вратата - страхотен пропуск и все още 1:0.

До края на срещата Ботев не успя да пробие защитния вал на "червените", които от своя страна записаха 3-а поредна победа в първенството.