Стойчо нападна Йешич: Литекс е по-слаб с него

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов индиректно обиди качествата на колегата си в Литекс Миодраг Йешич след победата на „армейците“ с 2:0 над ловчанлии в битката за второто място в класирането.

„Аз не коментирам противниците. Мисля, че при Загорчич Литекс играеше много по-успешно и агресивно, докато сега рискуват много повече и се оголват в защита.

Радвам се, че имахме сигурност в защита. Единствената грешка, която допуснахме, бе при контраатаката, която Момчил Цветанов излезе сам срещу Райс. През първите 20 минути имахме проблеми, защото бяхме много лежерни, но след това можеше да отбележим и повече голове.

Райс трябва да си вземе бележка, защото е вратар от голяма класа и трябва да се държи като такъв. За втори пореден път той прави толкова сериозна грешка в толкова отговорен мач, а подобни неща влияят на целия отбор, не само на неговото лично поведение. В такъв напрегнат момент няма място за подобни грешки“, каза Младенов, визирайки момента в 47-ата минута, когато М'Боли не можа да улови топката, тя попадна в Том, а той на празна врата уцели страничната греда.

„Аз се радвам за ЦСКА, не се радвам, че съм победил който и да е треньор. Радвам се, че надиграхме един от грандовете в българския футбол. Само може да ни радва тази победа, защото тя е извоювана с много труд. Да си подсигурим участие в Лига Европа 4 кръга преди края е едно геройство от страна на футболистите, но ние трябва да изиграем оставащите мачове по начин, който приляга на ЦСКА“, завърши Младенов пред камерата на ТВ7.