Стойчо Младенов: Знаех, че ще страдаме и ще страдаме

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов съвсем обяснимо не беше в добро настроение след категоричната загуба на „армейците" от шампиона Лудогорец с 3:0 пред пълните трибуни на стадиона в Разград.

„Орлите" съвсем заслужено превърнаха почти всичките си чисти положения в голове, докато 31-кратните шампиони отново удариха греда и направиха няколко сериозни пропуски, които отново ги карат да съжаляват.

„Няма нищо лесно в този живот. През първото полувреме докато ни стигаха силите, се държахме прилично на терена, имахме своите шансове. За съжаление, късметът ни убягва в последно време", заяви Младенов, визирайки двата пропуска на възпитаниците му преди почивката.

„В голяма част от мача стояхме добре, отборът изпълни голяма част от задачите и аз мога само да направя „евала" на тези момчета, защото дадоха най-доброто от себе си.

През второто полувреме ни свършиха силите, а и с контузиите на Апостол Попов и Емил Гъргоров дори бяхме принудени да играем с човек по-малко в последните 15 минути, вместо да търсим намаляване на резултата.

Надявам се Антон Карачанаков да се възстанови от проблемите, които имаше през седмицата. Не съм променял схемата специално за Лудогорец, просто търсихме оптималния облик на тима с наличния потенциал на играчите.

Радвам се, че Ивайло Чочев започва да трупа игрова практика и става все по-добър на терена.

Има да страдаме и ще страдаме, знаех това още преди началото на сезона, макар че някои хора ме питаха „какво като нямат подготовка футболистите", каза накрая Младенов, който също така посочи, че резултатът не е отговарял напълно на показаното на терена.