Стоук прати Арсенал в нокаут

Арсенал записа поредния си слаб мач в Премиършип, като в двубой от 27-ия кръг "артилеристите" допуснаха поражение с минималното 1:0 от Стоук Сити на "Британия Стейдиъм".

Единственото попадение в срещата падна 15 минути преди края, когато Уолтърс бе точен от спорно отсъдена дузпа за Стоук.

Арсенал обаче в нито един момент не застраши домакините, като "грънчарите" се отбраняваха отлично, непозволявайки на Йозил и компания да разгърнат потенциала си в атака.

Челси пък спечели с 3:1 срещата си срещу Фулъм, с което събра 63 точки - 4 повече от Арсенал, който изглежда все по-далеч от бленуваната титла в Англия. Стоук пък направи решаваща крачка към спасението, като разликата с 18-ия Съндърланд вече е 6 точки.

Това е и първа победа за Стоук над Арсенал от 2011 година насам.

Първото полувреме премина под диктовката на играчите на Арсенал, но те не създадоха нито едно опасно положение пред вратата на своя домакин. Единствените интересни ситуации бяха центрирания към Жиру, но "артилеристите" отправиха едва един точен удар.

Най-опасното положение дойде в полза на Стоук, когато Аранаутович проби отлично в половината на гостите и центрира към Джонатан Уолтърс, който обаче от близко разстояние не успя да засече топката във вратата. В края на полувремето пък Счесни се намеси отлично при удар с глава на Уелън.

През втората част положението на терена на се промени, като Арсенал продължи да е безидеен пред противниковата врата. В 66' Камерън беше близо до гол, но ударът му мина встрани от вратата.

15 минути преди края гостите бяха облени от студен душ, когато Косчелни игра неволно с ръка в наказателното поле, но съдията отсъди дузпа, реализирана спокойно Уолтърс - 1:0 за Стоук.

До края на срещата натискът на Арсенал продължи да бъде анемичен, а в края Саного можеше да изравни, но стреля високо над вратата.