Дортмунд се завърна на 2-то място

Борусия (Дортмунд) завърши една от най-успешните си седмици през 2014-та година, след като се завърна на 2-ро място в класирането на германската Бундеслига. Това стана възможно след категоричната победа с 3:0 над гостуващия на „Сигнал Идуна Парк“ Нюрнберг.

Така след изразителния успех с 4:2 над Зенит в Санкт Петербург, който на 99% осигури класиране на четвъртфинал в Шампионската лига, Дортмунд отново е вторият по сила отбор в Германия.

Матс Хумелс откри резултата в 51-ата минута срещу Нюрнберг, а с поредния си гол Роберт Левандовски покачи на 2:0 в 64-ата и по този начин поуспокои изнервените фенове след нулевото равенство на почивката.

Крайното 3:0 оформи Хенрих Мъхитарян в 83-ата минута. За Левандовски това е 15-то попадение в 23-ия му мач в Бундеслигата през този сезон, с което той излиза на първо място в класирането при голмайсторите.

Дортмунд вече има 45 точки и изпревари с 2 Байер (Леверкузен) на втората позиция.

Този прогрес на Борусия нямаше да бъде възможен без грешната стъпка на „аспирините“, които изненадващо отстъпиха с 0:1 от Майнц на собствения си стадион „БайАрена“.

Българският национал Тодор Неделев отново не дебютира за новия си отбор, а головото докосване в мача бе на Ерик Максим Чупо Мотинг в 37-ата минута.

Теоретично и Шалке може да измести Леверкузен в класирането, но „кралскосините“ гостуват на шампиона Байерн (Мюнхен) днес от 19:30 часа.