Стоилов иска повече от нападателите си

снимка: botevplovdiv.bg

Станимир Стоилов остана доволен от показаното от Ботев Пловдив този следобед при победата с 4:0 над Нефтохимик на "Христо Ботев".

"Канарчетата" се справиха лесно със защитната формация на съперника, като след трудно първо полувреме домакините се развихриха с 3 гола след почивката.

Треньорът отчете, че неговите възпитаници са се представили на ниво и иска от тях да показват своята игра във всеки мач. Въпреки това той изисква от нападателите си по-добра форма, за да се увеличи атакуващата мощ на тима.

"През първото полувреме отборът на Нефтохимик беше по-добре групиран, но през втората част вече при 2:0 имахме много повече свободни пространства и стана по-лесно за нас", коментира Стоилов след двубоя.

"Важно е всеки мач Ботев да играе собствения си футбол. Радвам се, когато печелим. Сега ни предстои и мач за Купата. Не искам да си правим сметки.

Сега се надявам нападателите да почнат да вкарват повече голове и да повишат нивото си", каза още Мъри, визирайки липсата на голове от страна на централните нападатели