Бивш "моряк" подпечата страхотен обрат на Литекс срещу Черно море

Бившият нападател на Черно море - Мирослав Манолов, се превърна в герой за Литекс, след като нападателят съкруши своите бивши съотборници и бе с ключов принос за успеха с 2:1 на 4-кратните шампиони.

Кирил Котев даде аванс на "моряците" в Ловеч в 22', но след почивката "оранжевите" бяха далеч по-добри, а с голове на Джордан (53) и Манолов (84) стигнаха до пълния обрат в срещата.

Най-добрият играч на терена обаче беше Армандо Ваюши, който се отчете с две отлични асистенции за обрата, но не успя да ознаменува добрата си игра с гол.

Благодарение на днешните си три точки ловчанлии за пореден път успяха да изпреварят ЦСКА за третата позиция, като вече имат 25 точки и дори изпревариха Ботев за 2-ото място в класирането.

Черно море засега остава на 7-о място, като отборът е със 17 пункта и има 2 точки аванс пред Берое, който днес спечели трудното гостуване в Любимец.

Още във 2' се стигна до голямо разбъркване в наказателното поле, където Китанов и Венков не се разбраха, но вратарят все пак изби удара на Китанов, а Цветанов не успя да се ориентира в ситуацията и да открие резултата рано-рано.

Домакините продъжиха да са по-активни, но още при първия си шанс гостите стигнаха до гол - в 22' Коканов центрира от пряк свободен удар, а Котев успя да отклони отлично с глава към левия ъгъл на вратата. Александров нямаше какво да направи и "моряците" поведоха с 0:!.

До края на полувремето голът се оказа решаващ и ловчанлии не успяха да продължат с добрата си игра в нападение. Освен това играчите на Георги Иванов почнаха да правят чести нарушения в центъра, което разби тотално тактиката на Златомир Загорчич.

След почивката обаче Литекс отново вдигна оборотите и заигра далеч по-добре. Само 8 минути след подновяването на играта Ваюши проби отлично отляво а Джордан получи отличен пас, освободи се от двама защитници и стреля безпощадно - 1:1.

Това даде криле на "оранжевите", които стигнаха до нови опасности но в 56' Китанов отрази брилянтно удар на нападателя. Коканов пък единствен застраши вратата на домакините, но стреля неточно.

В заключителните минути Литекс натисна здраво и това логично доведе до попадение - Ваюши се отчете с нов брилянтен пас в 84', като през двама изведе Манолов сам срещу вратаря, а бившият нападател на варненци беше безкомпромисен за 2:1.