Стефан Георгиев зае престижното 16-то място в слалома

галерия:

снимка: SKI.BG

Стефан Георгиев зае 16-то място в слалома на Световното първенство по ски във Вал Д'изер. Това е най-доброто представяне на българският скиор в неговата кариера. Георгиев финишира на 30-то място в първия манш, което бе последното място даващо право да участва във втория.

 

Килиан Албрехт и Георги Георгиев отпаднаха още в първия манш. Световен шампион стана Манфред Прангер (Австрия) с време от 1:44.16 минути. Среброто остана за Жулиен Лизеру (Франция), който изостана с 31 стотни. Бронзовият медал взе Михаел Яник от Канада.

 

Състезанието бе доста трудно след като в първия манш от 75 стартирали, едва 36 успяха да завършат. Във втория манш пък финишираха само 17 скоири от общо 30.