Станимир Стоилов на треньорски семинар в Минск

снимка: SPORTA.BG

Селекционерът на националния отбор Станимир Стоилов бе поканен на треньорски семинар в столицата на Беларус - Минск между 24 и 28 октомври. Симпозиумът, в който участват селекционери от цяла Европа, преминава под мотото "Да усъвършенстваме играта, учейки се от най-добрите".

 

Лектори на семинара са италанецът Фабио Капело - победител в Шампионската лига с "Милан" от 1994 г., бивш треньор на "Реал" (Мадрид, Исп), "Рома" и "Ювентус" (Ит), в момента селекционер на Англия; Ото Рехагел - европейски шампион с Гърция; Гус Хидинк - селекционер на Русия.

 

В организационния комитет са президентът на AEFCA (Алианс на европейските футболни треньори) д-р Йозеф Венглош, президентът на Беларуската футболна федерация Леонид Дмитраниста, селекционерът на Беларус Бернд Щанге и генералният секретар на AEFCA Карлхайнц Равиол.