Сърбия отнесе Аржентина с 3:0

Сърбия съкруши борещия се за второ място в група С на Световната лига Аржентина с 3:0 (25:14, 25:21, 25:22) пред 5600 екзалтирани фенове в Росарио в събота вечерта. Само за час и 13 минути срещата приключи в полза на по-класния тим от Европа, като топреализатор за победителите станаха Драган Станкович с 12 точки. Той получи обаче сериозна подкрепа от Саша Старович, Милош Никич и Никола Ковачевич, които се отчетоха с 11 пункта и затвърдиха впечатлението, че в състава на сърбите не може да бъде отличена само една ключова фигура.

За Аржентина Фасундо Конте наниза 12 точки, а Федерико Перейра добави 10, но техните усилия бяха крайно недостатъчни за „гаучосите", които се бореха мъжки в последния гейм. Въпреки старанието на домакините обаче негативният резултат не можеше да бъде променен.

Интригата отсъстваше в първите две части на двубоя, след като на моменти в първия сет водеше с 19:9, а във втория - с 21:14 и до голяма степен предопределяше рано изхода. В последния гейм обаче равенството се запази до заключителните минути - 21:21. Два аса на Милош Никич попречиха на аржентинците да мечтаят за намаляване на резултата и в крайна сметка чистата победа на гостите бе фиксирана.

„Утре ще е различно", сподели капитанът на Аржентина Родриго Кирога на пресконференцията след мача. „Утре ще се опитаме да не грешим толкова от сервис", добави треньорът на „гаучосите" Хавиер Уебер.

„Имахме късмет да спечелим с такава разлика", бяха думите на Боян Янич, извел отбора си с лентата срещу домакините от Южна Америка. „Ключът към победата беше концентрацията", допълни го наставникът Игор Колакович.