Бразилия с втори чист успех над Пуерто Рико

снимка: fivb.org

Пауло Перейра Браво стана топреализатор на тима си при втората победа с 3:0 на „селесао" в Сан Хуан над Пуерто Рико. Възпитаниците на Бернардо Резенде бяха безпощадни със съперниците си и в отделните части ги надиграха с 25:19, 31:29 и 25:23, като след мача от изказванията на действащите лица стана ясно, че успехът на Бразилия се дължи главно на по-големия опит.

Браво наниза 15 точки за „кариоките", три от които от блокада и две от сервис, но недостижим в мача се оказа капитанът на Пуерто Рико Ектор Сото с 18 пункта.

Както личи от резултата, единствено във втория гейм „селесао" бе притиснат до стената и не можеше да си гарантира комфортна преднина, но по-добрата блокада, а и повечето грешки на противника облагодетелстваха отбора на Резенде. В крайна сметка за 90 минути всички приключи в полза на победителя от миналогодишното издание на Световната лига.

„Направихме много грешки, но опитът ни позволи да спечелим", заяви след края на мача капитанът на Бразилия Жилберто Жиба. „Физически не сме най-добрите, затова трябва да наблягаме на техническата и тактическата част от играта", сподели треньорът Резенде.

„Имаше прогрес в играта ни и сме на прав път", доволен беше Ектор Сото, въпреки че отборът му допусна ново поражение. „Направихме грешки, но като цяло повдигнахме нивото си", обясни наставникът на Пуерто Рико Карлос Кардона.