Сър Алекс: Решенията на ФА са противоречиви

галерия:

Мениджърът на Манчестър Юнайтед прие спокойно новината за наказанието на футболиста си Рио Фърдинанд, който ще пропусне четири мача за „червените дяволи" заради неспортсменското си поведение на мача срещу Хъл Сити. Шотландецът се съгласи с решението на английската ФА, но порица асоциацията, че не е напълно справедлива в решенията си спрямо тимовете от всички дивизии на Острова.

 

„Подходът на асоциацията към различните отбори е доста противоречив", оплака се Фърги. „Гледах мача между Лейтън Ориънт и Чарлтън в понеделник, където видях три поредни удара с лакът от футболист на единия тим, които въобще не са обсъждани за наказание".

 

„Не искам да толерирам подобна игра, нека има строги санкции за грубите прояви на терена, но нека те бъдат еднакви за всички", категоричен бе сър Алекс, който хвърля всички сили за подготовката на футболистите си за дербито срещу Арсенал в неделя.