Сър Алекс: Най-лошият ден за мен, никога не съм губил с 1:6

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заяви след мача с градския съперник Манчестър Сити, че поражението с 1:6 е най-голямото в кариерата му и като футболист, и като треньор.

"Разбит съм, просто не мога да повярвам," заяви шокираният Фъргюсън след мача. Любопитното е, че този мач сложи край на поредицата от 37 мача без домакинска загуба за "Червените дяволи" и то по какъв начин.

Предишната най-голяма победа за Манчестър Сити в градските дербита е била през 1955-а година, когато те печелят с 5:0 на "Олд Трафорд". Иначе по две попадения вкараха Марио Балотели и Един Джеко, а другите две бяха дело на Серхио Агуеро и Давид Силва.

Джони Еванс от състава на Юнайтед беше отстранен от игра минута и половина след началото на второто полувреме заради фаул срещу италианския нападател. Мениджърът на Сити Роберто Манчини запази спокойствие и заяви, че срещата е важна заради увереността на момчетата. Иначе Юнайтед си остават по-добри от нас, заяви още италианският треньор.

"Ние играхме много добре, това няма как да го подмина. Нашата цел беше да спечелим победата и 3 точки, но фактът, че вкарахме толкова голове, говори добре за нас. А и някои хора не бяха на терена. Щастлив съм специално за Балотели, който игра много добре, вкара два гола, изработи червен картон за противника.

"Това е най-лошият ми ден изобщо. След 1:3 искахме да се върнем в мача, но получихме още голове. Обикновено при такава ситуация е нормално да инкасираш един гол, но не и цели три. Това е голям удар за нас. В много години ние бяха фаворити, но сега няма как да го кажа по повод битката за титлата. Много хора в нашата съблекалня са в доста понижено настроение и ние трябва да реагираме и да върнем увереността им," завърши Фъргюсън.