Михайлов и Манолев с равенства в Холандия

В среща от 10-тия кръг на холандското футболно първенство Твенте с българския национален вратар Николай Михайлов в състава си завърши 1:1 като гост на Грьонинген. ПСВ със Станислав Манолев пък завърши също наравно с тима на Витес за 1:1. Българинът игра цял мач и получи жълт картон в края на мача.

Николай Михайлов, който се завърна след контузия на глезена от квалификационния мач за Евро 2012 България - Уелс, бе през всичките 90 минути на вратата.

През първото полувреме гостите от Твенте доминираха и в 20-та минута поведоха с гол на Ола Джон, който успя да се измъкне от защитата на домакините и с техничен удар изпрати топката в мрежата на Грьонинген.

В 65-та минута Николай Михайлов по блестящ начин отрази удар на нападател на домакините, но поради "дупка" в защитата на Твенте топката попадна във влезлия като резерва Сюк Хюнюн и той възстанови равенството - 1:1.

До края на мача Твенте имаха няколко възможности, но в крайна сметка мачът завърши наравно - 1:1. Твенте е на второ място във временното класиране с 21 точки след АЗ Алкмар, който днес победи Рода Керкраде с 1:0 и е начело във временното класирансе с 25 точки.

В последния мач от 10-тия кръг на футболното първенство на Холандия отборите на Витесе и ПСВ Айндховен завършиха - 1:1 пред 22 207 зрители на стадиона на Витесе

. В отбора на гостите от ПСВ през целия мач игра футболистът от българския национален отбор Станислав Манолев, който в 87-та минута получи жълт картон за грубо нарушение срещу Ари вен дер Хейген. ПСВ откри резултата в 18-та минута чрез Тим Матавз, а Вилфред Бони изравни в 58-та минута.

След 10-тия кръг начело във временното класиране е АЗ Алкмар с 25 точки, следван от ПСВ Айндховен - 21 точки, Твенте - 21 точки, Фейенорд - 18 точки, Витесе - 18 точки, Аякс - 17 точки, и др.